• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت گردشگری ساحل سبز GREEN.COAST
  با ما از طبیعت لذت ببرید.
  صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
  حدود دو ماهی میشود كه بعد از نامید شدن از قول به اصطلاح قاطعانه رئیس جمهور محترم كه در گفتگوی تلویزیونی خود از خودور كیلویی چند و تهدید به كاهش تعرفه واردات خودرو و برخورد با خودروسازان دولتی به سبب افزایش تصاعدی قیمت خودرو خبر داده بود، و البته ناز و كرشمه ها و جلسات بی ثمر شورای رقابت و خودروسازان، و در نهایت بعد از آن به اصطلاح تثبیت قیمت و یا همان كاهش قیمت بسیار ناچیز و جزئی خودرو، با كلی قرض و وام موفق به خرید یك سمند كه معروف به ماشین ملی و ایرانی است شده ام.

  چشمتان روز بد نبیند هنوز دو ماهی بیشتر از خرید این ماشین نگذشته كه هر دم از این باغ، بری میرسد، تازه تر از تازه تری میرسد؛ یك روز بالابر شیشه اش خراب شد و شیشه پائین نمی امد كه به یكی از نمایندگیهای ایران خودرو مراجعه كردم و آنها مشكل را با تعویض موتور بالابر شیشه عوض كردند. البته آدم باید منصف باشد. حداقل در اینجا باید از نمایندگی اقای كرباسچی كه هم خوش برخورد و هم كار راه اندازند تشكر كنم و البته این نواقص و معایب به خودروسازان باز میگردد و مدیران بالایی كه امید میرود در دولت جدید، به قول آقای دكتر نوبخت، از مدیران شایسته تری كه به فكر مردم باشند نه به فكر جیب خود و ورشكست نشدن صنعت رو به زوال خودروی خود؛ در سطوح بالا استفاده شود تا به فكر امنیت و جان مردم و رفاه آنها باشند نه اینكه خودرویی را تحویل مردم دهند كه هر روز یك عیبی پیدا میكند.

  بگذریم، قرار بود چشمتان روز بد نبیند! هنوز چند روزی از رفع این عیب نگذشته بود كه بوق ماشین و نور بالای موقت، بعد از یك ماه كار كردن خراب شد و هنوز كه هنوز است درست نشده و حاصل چند بار تماس بنده با واحد شكایات ایران خودرو نیز فقط یك شماره پیگیری و اینكه به زودی با شما تماس گرفته میشود است! البته در این چند باری كه تماس گرفتم یك بار یك خانمی در واحد شكایات ایران خودرو، گوشی را برداشت و وقتی اعتراض بنده را شنید گفت باید تامین قطعه بشود و فعلا بوق نداریم!!! گفتم خب! این ماشین كه كارت طلایی دارد و پولش را هم جیرینگی از ما گرفته اید، لااقل اجازه بدهید خودمان یه بوقی، شیپوری تهیه كنیم و شما پولش را بدهید؛ چون نمیتوانیم صبر كنیم تا كی بوق بیاید و بوق برای ماشین حداقل در ایران واجب است. چون این طور كه بنده از برخی از افرادی كه برای خرابی ماشینشان مراجعه كرده بودند پرسیدم ظاهرا این مشكل بوق و نوربالای موقت، مشكل عام و فراگیر تقریبا اغلب خودروهای ایران خودرو به خصوص سمند آن هم در یكی دو سال اخیر یعنی بعد از تحریمهاست كه فارغ از اینكه نشان داد كه هیچ كدام از اینها خودروی ملی نیست و فقط سر هم كردنش و روی هم چیدنش ملی است! و البته این نشان از عدم نظارت كافی بر روی خودروهاست كه مردم را نسبت به خودروسازان ناامید و مایوس كرده به گونه ای كه همه كارشناسان فنی و به اصطلاح، همان تعمیركاران ماشین بر این نكته مهم اذعان دارند كه اگر میخواهید خودرو بخرید خودروی قبل از نیمه اول سال ۹۱ را بخرید چرا كه در خودروهای جدید از قطعات هندی و چینی و امثالهم استفاده شده است.

  بلافاصله در اینجا یاد حرفهای یكی دو روز پیش همیشه سینه سپر خودروسازان یعنی اقای نعمت بخش افتادم كه در گفتگو با خبرنگار پرشین خودرو گفته بود: "در حال حاضر، تولید خودرو در ایران با رعایت تمامی استانداردها صورت می گیرد و جای هیچ گونه نگرانی برای کیفیت خودروها وجود ندارد.
  وی بیان کرد: بیشتر شرکت های چینی تولیدات خود را با کیفیت های مختلف تولید می کنند و مدیران شرکت های خودروسازی ما با کیفیت ترین کالاها را از این کشور خریداری می کنند"

  قسمت دوم یادداشت:
  چند روز پیش یكی از اساتیدمان را كه مدتی برای تحصیل به اروپا رفته بود را دیدم و سوار ماشینیش كردم میگفت وقتی مشاهده كرد كه در چند صحنه كه باید حتما بوق میزدم، و بوق نزدم، با خوشحالی گفت خوشحالم كه در ایران هم این فرهنگ جا افتاده كه از بوق، خیلی استفاده نمیكنند و میگفت من بسیار و به ندرت دیدم كه خارجیها بوق بزنند و خوشحالم كه شما هم اینطور رفتار میكنی و وقتی بنده گفتم الان حدود یك ماهی است كه بی بوقم! و اغلب كسانی كه ماشین خریده اند بوقشان دچار مشكل شده و در انتظار بوق هستند، بسیار متعجب شد و میگفت در كشورهایی كه صنعت خودروسازیشان ورشكست میشود علت اصلی اش این است كه هوای مردم و مصرف كننده را دارند و حاضر نیستند مردم در زیر فشار قیمت سنگین خودرو له شوند؛ بنابراین حاضرند خودروسازیشان ورشكست شود اما مردم ضرر نبینند و در فشار نباشند. دوباره بلافاصله به یاد حرفهای یگانه مدافع صنعت خودروسازی ایران، آقای نعمت بخش افتادم كه در مصاحبه ای با صراط گفته بود:" تا همین اواخر ورودی پول به شرکت‌های سایپا و ایران خودرو روزی ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان بود."

  بگذریم حالا هر كسی در این بی بوقی یك پیشنهادی میدهد. یك باطری ساز میگفت در ایران، بوق مهمتر از ترمز است چون واقعا برای برخی از این راننده ها باید بوق بزنی كه جلویت نپیچند چون یا دارند با موبایل حرف میزنند حواسشان نیست و یا در ماشین خوراكی میخورند! یكی میگفت اینجور وقتها یك شیپور دوچرخه تهیه كن و با شیپور به جای بوق بزن! یكی میگفت سرتو از ماشین بیرون كن داد بزن! یكی هم میگفت چون كلا بوق به معنای فحش است به تدریج خودروسازان به این سمت میروند كه این آپشن را از خودروها حذف كنند!

  حالا و در حالی كه هنوز بیش از دو ماه از خرید این خودرو نگذشته و پول دو تا سمند یك سال قبل را از ما دریافت كرده اند، امروز در صندوق عقب این خودروی ملی ما خراب شده و باز نمیشود!!! این است كه شاعر میگوید هر دم از این باغ، بری میرسد، تازه تر از تازه تری میرسد! اینجا بود كه دیگر سكوت را روا ندانستم و چون خیلیها را دیده بودم كه این چند روز از خرابی بوق یا بالابر ماشینی و یا روغن ریزی خودرویشان مینالند و میگفتند نمیدانیم به چه كسی بگوییم و اگر بگوییم هم كیست كه به حرف دل مشتری و مردم گوش كند، این بود كه تصمیم گرفتم از وقت مطالعه ام بكاهم و این شكوائیه را بنویسم و نسخه ای از آن را علاوه بر ارسال به آن سایت وزین، به دوست فاضلم آقای دكتر نوبخت و نیز رئیس جمهور منتخب جناب اقای دكتر روحانی ارسال كنم؛ باشد كه در دوره جدید، مدیران باكفایت و باتجربه ای در سطوح عالی مدیریتی سایپا و ا یران خودرو بر سر كار آیند و اولویت اولشان، مردم و رفاه و امنیت جانی مردم باشد تا سوداوری و ورود پول و سرمایه به این شركتهای خودروسازی دولتی.؛ چرا كه باز هم به قول اقای نعمت بخش: "ایران خودرو و سایپا مدیران دولتی دارند. اگر دستور بدهند آنها مجبورند انجام بدهند."

  امید كه با درایت و تدبیر دولتمردان جدید، و البته وعده و قولهای عملی، و نه شعارهای پوپولیستی، تحریمها كاهش یافته و بار دیگر شاهد تولید خودروهای باكیفیت و ارزان باشیم كه همه بتوانند بخرند و اگر قرار نیست این طور شود همان بهتر كه این صنعت و خودروسازان ورشكست شوند تا بیش از این با تولید خودروهای بی كیفیت و گران، دودش به چشم مردم نرود.
  نوع مطلب : مقایسه خودرو، جدول قیمت خودرو، 
  برچسب ها : این است خودروی ملی،
  لینک های مرتبط :
  دوشنبه 21 مرداد 1392 :: نویسنده : علیرضا شعبانی


  درباره وبلاگ

  شرکت گردشگری ساحل سبز با بیش از دو دهه تجربه و کادری مجرب و حرفه ای و بزرگترین فایل اجاره ویلا های ساحلی و جنگلی و کوه پایه ای رامسر.
  اجاره ویلا رامسر را با ما تجربه کنید
  رضایت شما سند موفقیت ماست
  مدیر وبلاگ : علیرضا شعبانی
  نویسندگان
  صفحات جانبی
  جستجو

  آمار وبلاگ
  کل بازدید :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

  www.khabachin.mihanblag.com اجاره و رزرو بهتریرن ویلا های استخر دار، ساحلی و جنگلی در استان مازندران، اولین و قوی ترین شرکت اینترنتی در زمینه اجاره و رزرو ویلا در رامسر.برای رزرو و اجاره محل اقامت سفر خود با ما در ارتباط باشید 09371065970 شعبانی کارشناس و مدیر قرارداد شرکت گردشگری ساحل سبز

                      
   
   
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات